W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Powrót

Zgłoszenie zamiaru prowadzenia wysyłkowej sprzedaży produktów leczniczych

XML

Treść

Podmiot prowadzący aptekę ogólnodostępną albo punkt apteczny ma obowiązek zgłosić zamiar rozpoczęcia wysyłkowej sprzedaż produktów leczniczych nie później niż na 14 dni przed planowanym rozpoczęciem wysyłkowej sprzedaż produktów leczniczych.

Załącznik – wniosek 

Do zgłoszenia zamiaru rozpoczęcia wysyłkowej sprzedaży produktów leczniczych prosimy o dołączenie informacji na temat sposobu transportu zamówionych produktów leczniczych, zgodnie z art. 68 ust. 3k ustawy z dnia 6 września 2001 r. – Prawo farmaceutyczne wysyłka produktu leczniczego musi odbywać się w warunkach zapewniających jakość produktu leczniczego oraz bezpieczeństwo jego stosowania.

Szczegółowe warunki sprzedaży wysyłkowej określają przepisy rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 marca 2015 r. w sprawie wysyłkowej sprzedaży produktów leczniczych (Dz. U. z 2015 r. poz. 481):

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20150000481

Zgodnie z art. 68 ust. 3 ustawy z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne dopuszcza się prowadzenie przez apteki ogólnodostępne i punkty apteczne wysyłkowej sprzedaży produktów leczniczych wydawanych bez przepisu lekarza, z wyjątkiem produktów leczniczych, których wydawanie ograniczone jest wiekiem pacjenta. 

Załączniki