Elektroniczna skrzynka podawcza
XMLTreść
Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Bydgoszczy informuje, że z dniem 1 maja 2008 roku została uruchomiona Elektroniczna Skrzynka Podawcza na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji .
Skrzynka umożliwia przekazywanie informacji w formie elektronicznej do podmiotu publicznego przy wykorzystaniu dostępnej sieci teleinformatycznej.
Aby przesłać do Inspektoratu pismo (wniosek) za pośrednictwem Elektronicznej Skrzynki Podawczej, należy założyć konto użytkownika na platformie – ePUAP https://epuap.gov.pl/wps/portal.
Założenie konta jest bezpłatne.
Od 1 stycznia 2026 r. ePUAP służy jedynie do wymiany korespondencji między organami państwowymi
UWAGA - od 1 stycznia 2026 roku e-Doręczenia stają się podstawowym sposobem komunikacji pomiędzy podmiotami publicznymi a podmiotami niepublicznymi, o ile przepisy szczególne nie przewidują innych form doręczeń.
Oznacza to zakończenie okresu przejściowego i wejście w nowe zasady prowadzenia korespondencji urzędowej.
Dla obywateli korzystanie z e-Doręczeń nie jest obowiązkowe.
W przypadku braku skrzynki do e-Doręczeń urząd nadal będzie mógł przesłać pismo w formie papierowej. Korespondencja trafi wówczas do operatora pocztowego, a następnie zostanie doręczona w tradycyjny sposób.
platforma ePUAP: /qq3l5iw46x/Skrytka ESP