Deklaracja dostępności
XMLTreść
Treści niedostępne
Część plików zamieszczonych w formie plików PDF nie jest dostępnych cyfrowo.
Nieczytelne przez czytniki ekranu pliki PDF użytkownicy mogą rozpoznać narzędziem OCR.
Wyłączenia
- filmy opublikowane przed 23 września 2020 r. są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności,
- dokumenty tekstowe i tekstowo-graficzne, dokumenty utworzone w programach przeznaczonych do tworzenia prezentacji lub arkuszy kalkulacyjnych, opublikowane przed dniem 23 września 2018 r. są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności,
- mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności,
- pliki wytworzone przez inne podmioty niż Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Bydgoszczy i przekazane do publikacji w formie papierowej lub skanów nie są dostępne z uwagi na brak dostępu do danych źródłowych,
- treści archiwalne, niewykorzystywane do realizacji bieżących zadań są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub ich elementu, albo wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, np. poprzez telefoniczne odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu.
Żądanie powinno zawierać:
1. Dane kontaktowe osoby występującej z żądaniem.
2. Wskazanie strony internetowej, aplikacji mobilnej lub ich elementu, które mają być dostępne cyfrowo.
3. Wskazanie sposobu kontaktu z osobą występującą z żądaniem.
Jeżeli żądanie dotyczy udostępnienia niedostępnej informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu występujący z żądaniem powinien wskazać dogodny dla niego sposób tego udostępnienia.
Realizacja żądania następuje bez zbędnej zwłoki, jednak nie później niż w terminie 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu jest niemożliwe, Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Bydgoszczy niezwłocznie powiadomi osobę występującą z żądaniem o przyczynach opóźnienia oraz terminie, w którym zapewni realizację tego żądania, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.
W przypadku gdy Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Bydgoszczy nie będzie w stanie zapewnić dostępności cyfrowej elementu strony internetowej lub aplikacji mobilnej zgodnie z żądaniem, niezwłocznie powiadomi osobę występującą z żądaniem o przyczynach braku możliwości zapewnienia dostępności cyfrowej wskazanego elementu i wskaże alternatywny sposób dostępu do tego elementu.
Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Bydgoszczy odmówi zapewnienia dostępności cyfrowej elementu strony internetowej lub aplikacji mobilnej, jeżeli wiązałoby się to z ryzykiem naruszenia integralności lub wiarygodności przekazywanych informacji.
W przypadku, gdy Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Bydgoszczy odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności cyfrowej albo w przypadku, gdy osoba występującą z żądaniem odmówi skorzystania ze wskazanego przez Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Bydgoszczy alternatywnego sposobu dostępu, wnoszący żądanie ma prawo do złożenia do Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego w Bydgoszczy skargi w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej.
Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Bydgoszczy
ul. Konarskiego 1-3
85-066 Bydgoszcz
tel. 52 320-61-80
tel/fax 52 322-58-96
e-mail: sekretariat@farmacja-bydgoszcz.pl
ePUAP: /qq315iw46x/SkrytkaESP
Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Bydgoszczy oraz jego Delegatury użytkują pomieszczenia w budynkach, których zarządcą jest Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy.
Dostępność architektoniczna Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego w Bydgoszczy przy ul. Konarskiego 1-3, Budynek B, VI piętro (budynek częściowo dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych):
1. Przed wejściem do budynku znajduje się pochylnia. Schody przy wejściu do budynku nie posiadają poręczy.
2. Drzwi wejściowe do budynku - otwierane automatycznie. Przy wejściu znajduje się przycisk przywołujący asystę.
3. W budynku brak oznaczenia dróg ewakuacji za pomocą pisma Braille’a czy systemu wypukłych znaków, a także brak świetlnego systemu powiadamiania alarmowego.
4. Na IV piętrze budynku znajduje się toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.
5. W budynku znajdują się windy dostosowane do osób niepełnosprawnych. Część wind wyposażona w informację głosową oraz guziki z alfabetem Braille’a.
6. Schody wewnątrz budynku, prowadzące na szóste piętro do pomieszczeń zajmowanych przez Inspektorat, oznaczone są pasami w kolorze kontrastującym z ich nawierzchnią.
7. Stanowisko obsługujące interesantów znajdujące się w pomieszczeniach Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego w Bydgoszczy jest dostępne dla osób poruszających się m.in. na wózkach inwalidzkich.
8. W sekretariacie Inspektoratu znajduje się pętla indukcyjna.
9. Miejsca parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych znajdują się w okolicy budynku.
10. Inspektorat dysponuje lupą dla osób, które mają problem ze wzrokiem.
7. Do budynku i pomieszczeń Inspektoratu można wejść z psem asystującym lub psem przewodnikiem.
11.Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Bydgoszczy zapewnia dostęp do świadczenia usług tłumacza (PJM, SJM, SKOGN).
Dostępność architektoniczna Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego w Bydgoszczy - Delegatura w Toruniu, ul. Moniuszki 15-21, II piętro (budynek częściowo dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych):
1. Przy głównym wejściu do budynku znajduje się pochylnia oraz przycisk przywołujący asystę dla osób z niepełnosprawnością.
2. Budynek nie posiada windy. W przypadku wizyty interesanta niepełnosprawnego pracownik Inspektoratu schodzi na parter. Obsługa odbywa się w przeznaczonym do tego celu pomieszczeniu.
3. Schody wewnętrzne wymagają poprawy wyróżnienia przy pomocy pasów kontrastowych.
4. Na parterze budynku znajduje się toaleta dla osób niepełnosprawnych.
5. Duża i czytelna tablica informacyjna dostępna przy wejściu do budynku.
6. W sekretariacie Inspektoratu znajduje się pętla indukcyjna.
7. Inspektorat dysponuje lupą dla osób, które mają problem ze wzrokiem.
8. Do budynku i pomieszczeń Inspektoratu można wejść z psem asystującym lub psem przewodnikiem.
9. Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Bydgoszczy - Delegatura w Toruniu zapewnia dostęp do świadczenia usług tłumacza (PJM, SJM, SKOGN).
Dostępność architektoniczna Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego w Bydgoszczy - Delegatura we Włocławku, ul. Brzeska 6, II piętro (budynek częściowo dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych):
1. Budynek nie posiada windy. W przypadku wizyty interesanta niepełnosprawnego pracownik Inspektoratu schodzi na parter. Obsługa odbywa się w przeznaczonym do tego celu pomieszczeniu.
2. Brak oznaczenia początku i końca biegu schodów przy pomocy kontrastowego koloru.
3. Brak toalety dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych.
4. Miejsce parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych znajduje się przed wejściem do budynku.
5. W sekretariacie Inspektoratu znajduje się pętla indukcyjna.
6. Inspektorat dysponuje lupą dla osób, które mają problem ze wzrokiem.
7. Do budynku i pomieszczeń Inspektoratu można wejść z psem asystującym lub psem przewodnikiem.
8. Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Bydgoszczy - Delegatura we Włocławku zapewnia dostęp do świadczenia usług tłumacza (PJM, SJM, SKOGN).
W razie potrzeby osoba niepełnosprawna otrzyma wsparcie pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego w Bydgoszczy.